Gwałtowny przyrost zakażeń, sztab kryzysowy. Będzie nauka zdalna? Przemysław Czarnek ujawnia plany

Na konferencji prasowej Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, skomentował zwiększającą się liczbę zakażeń. Ujawnił czy planowana jest nauka zdalna.

Fot. Shutterstock

W piątek padł kolejny rekord czwartej fali. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 5706 nowych zakażeń. Rano odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarzadzania kryzysowego.

Dzisiaj rano uczestniczyliśmy wraz z ministrem Piontkowskim w rządowym zespole zarządzania kryzysowego. Przedstawialiśmy tę sytuację o szkołach w całej Polsce, ale także w poszczególnych województwach, które są najbardziej dotknięte tą czwartą falą – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek – Nie planujemy przejścia w nauczaniu w szkołach na tryb zdalny – oświadczył jednoznacznie.

Dodał jednak, że to, co teraz planuje MEiN, to kontrola wymogów sanitarnych oraz wytycznych i zaleceń resortów nauki, zdrowia i sanepidu. Kontrole będą nasilone w regionach z większą liczbą zakażeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c