Marzenie hakera? Zdjęcia małych dzieci. Przynajmniej według… [WIDEO]

Spece od marketingu Microsoftu w Alejach Jerozolimskich musieli ostatnio mocno główkować. Kontrowersyjna reklama pokazuje hakera, jako pedofila i złodzieja, a strona „Fundacja Marzenie Hakera” przywodzi na myśl inną znaną organizację, która pomaga dzieciom zrealizować ich życzenia. Internet zawrzał od negatywnych komentarzy.

Na fanpage’u akcji na Microsoft sypią się gromy. To tylko niektóre wypowiedzi:

„Fundacja Marzenie Hakera to co robicie jest obrzydliwe i nielegalne. Znieważacie całą grupę zawodową. Jak możecie insynuować, że hakerzy – czyli ludzie, którzy badają, rozwijają i tworzą innowacje w dziedzinie IT są pedofilami, czyli popełniają przestępstwa seksualne wobec dzieci? Żądam natychmiastowego usunięcia przez was tego typu treści i w ogóle zaprzestania tej szkodliwej kampanii.”

„Przestańcie. Proszę. Ośmieszacie się. Pisałem już do Was. Pisałem do Microsoftu. Rozmawiałem z Waszymi pracownikami przez telefon. Szkodzicie sobie, nie widzicie tego?”

„Ależ oczywiście, że chcemy wspierać Hakerów. Dlatego zamiast kupować niebezpieczne oprogramowanie z nielegalnych źródeł, albo też i z legalnych zawierających oprogramowanie szpiegujące vide Windows 8 i wbudowane backdoory, należy wybierać systemy o otwartym kodzie źródłowym. Dostępne bezpłatnie w wielu różnych wersjach dostosowanych do potrzeb konkretnego odbiorcy.”

„Boze, co za bzdury! Haker (a prawidlowo nazywajac CRACKER) – jak bedzie chcial to i tak dostanie sie do twojego systemu operacyjnego przez siec Wi-Fi, lub dowolna aplikacje webowa. Jest takie powiedzenie – „wszystko, co zrobil czlowiek, da sie obejsc”. Oczywiscie hakerzy moga wszcepic swoje pliki do plikow systemowych, ale jest maly procent szans na to”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.