Hakerzy włamali się do komputerów MON? MON weryfikuje, hakerzy grożą publikacją danych

Hakerzy grożą publikacją danych zdobytych podobno z komputerów MON. „Sprawa może być jednak wyłącznie prowokacją, choć udało nam się potwierdzić autentyczność niektórych ujawnionych przez nich danych” – informuje Radio ZET.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„To ostatnie ostrzeżenie dla polskiego rządu. Jeśli nie zapłacicie 50 tys. dol. Opublikujemy dane” – piszą hakerzy na swoim profilu na Twitterze. Na potwierdzenie zdobytych danych pokazują informacje nt. logowania do komputerów, zrzut ekranu jednego z komputerów oraz dokumenty aplikacyjne jednego z wojskowych. wojskowy ten potwierdził w wypowiedzi dla radia, że są to jego dane, częściowo jednak nieaktualne – ewidentnie wyciągnięte z teczki.

Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to prowokacja. Konto nosi nazwę Pravyy Sector, a więc prawicowej organizacji ukraińskiej, a nr konta należy do Romana Donika – wspierającego żołnierzy walczących w Donbasie. MON weryfikuje podobno informacje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c