Hanna Gronkiewicz-Waltz: „zrobią z nami to, co z Blidą”

Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość zacznie wsadzać ludzi opozycji do więzienia i,że dojdzie do tragedii. Jak dodała: „zrobią z nami to, co z Blidą”

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Fot. Platforma Obywatelska

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Fot. Platforma Obywatelska

Przypomnijmy, ze Barbara Blida, podczas czynności przeszukiwania jej domu oraz jej zatrzymania śmiertelnie postrzeliła się w klatkę piersiową.

„PiS przygotowuje grunt, żeby po wyjeździe z Polski papieża w światłach kamer wsadzać ludzi opozycji do więzień. Wysłuchałam ostatnio przemówienia ministra Macierewicza i jestem przekonana, że dojdzie do aresztowań ludzi, dojdzie do tragedii (…) Zrobią z nami to, co z Blidą” – powiedziała prezydent Warszawy komentując w ten sposób kontrolę CBA w stołecznym ratuszu.

Dodała także, że jej rola jest marginalizowana i, że przestała być zapraszana na oficjalne kolacje z przedstawicielami innych państw do Pałacu Prezydenckiego. Jak wyjaśniła nie chodzi o kolacje, a o budowanie wzajemnych relacji z Prezydentem Andrzejem Dudą. Podkreśliła, ze Lech Kaczyński, który wywodził się z tej samej partii politycznej zawsze zapraszał ją na tego typu spotkania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c