Hindus próbował dostać się do Polski na podrobionych dokumentach

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę, który podróżował na podrobionych na wzór oryginalnych dokumentach, paszporcie oraz tytule pobytowym.

Reklama

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Reklama

Zatrzymany to 34-letni mężczyzna podający się za obywatela Indii. Do samego zatrzymania doszło po przylocie samolotu z Barcelony, podczas rutynowej kontroli legalności pobytu. Paszport cudzoziemca wydany przez władze Indii okazany do kontroli nosił wiele cech wskazujących, że został sfałszowany. Podobnie jak hiszpański tytuł pobytowy, który również wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, co do jego autentyczności.

Mężczyzna został zatrzymany zgodnie z art. 270 § 1 kk., – (Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu, jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.) Wobec zatrzymanego Komendant PSG Warszawa-Modlin wszczął postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji o zobowiązaniu go do powrotu, ponadto wystąpi z wnioskiem do Sądu o umieszczenie cudzoziemca w jednym ze Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców. Do tego czasu cudzoziemiec pozostanie do dyspozycji nowodworskich funkcjonariuszy SG, którzy zbadają okoliczności w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie podejrzanych dokumentów.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.