Homoseksualna prostytucja w Parku Skaryszewskim? Radny interweniuje

Radny Marek Borkowski przesłał nam interpelację do burmistrza Tomasza Kucharskiego „W sprawie: homoseksualnej prostytucji w Parku Skaryszewskim”. Jak twierdzi jeden z mieszkańców, natrafił on na „problem Parku Skaryszewskiego”, to znaczy spotkań o charakterze intymnym w części parku osłoniętej tujami w okolicy pomnika House’a.

Fot. Marek Borkowski

 

Jak utrzymuje mieszkaniec w miejscu tym spotykają się od lat mężczyźni, a praktyki te mają tam miejsce bez względu na obecność innych osób, także dzieci. Sugeruje prostytucje.

Zasięgnęliśmy w tej sprawie opinii u naszych znajomych ze środowiska LGBT. Okazuje się, że problem nie jest tak jednowymiarowy jak mogłoby się wydawać. Środowisko LGBT, które znamy nie bierze udziału w Paradzie Równości, nie manifestuje swojej orientacji publicznie, bo nie ma takiej potrzeby.  Znają też problemy swojej społeczności. Miejsce, w którym spotykają się homoseksualiści nazywamy pikietą. W tym przypadku jest to Park Skaryszewski, który według naszych informatorów, od jakiegoś czasu jest takim miejscem. Problem pikiet istniał od zawsze. W związku z tym, że masa młodych gejów nie ma gdzie się spotykać, chodzą w takie miejsca by uprawiać seks. Nie chodzi tu o prostytucję, tylko o znalezienie zacisznego miejsca, tym bardziej że osoby te chcą się częściej ukrywać, niż pokazywać publicznie. Mówienie o prostytucji w tym wypadku jest mało możliwe, a jeśli już, to jest to problem marginalny. Odgórna ingerencja władzy w tym miejscu w opinii naszych znajomych, nic nie da. Takie miejsca istniały, istnieją i istnieć będą w każdych dużych miastach w Europie i na świecie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.