Hotel Europejski ze szklanym dachem i biurami. Warszawiacy oburzeni

Hotel Europejski był przed wojną, obok Hotelu Polonia, najbardziej luksusową noclegownią tamtych czasów. Nocowała w nim m.in. Marlena Dietrich, Indira Gandhi czy Stanisław Witkiewicz. Teraz ma stać się najbardziej luksusowym hotelem w Polsce, z powierzchnią biurową na samej górze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oznacza to jego przebudowę.

Fot. Fundacja Warszawa1939.pl / Facebook

Fot. Fundacja Warszawa1939.pl / Facebook

Informacja taka została opublikowana już pod koniec marca, ale dopiero teraz Hotel zaczyna nabierać kształtów, mniej lub bardziej zgodnych z wcześniejszą wizualizacją. Całość projektu ma być skończona 30 listopada 2016 roku. Fundacja Warszawa1939.pl, która zajmuje się ocaleniem od zapomnienia przedwojennej Warszawy, opublikowała ostatnio zdjęcie hotelu. Komentarze warszawiaków są, delikatnie mówiąc, niezbyt pozytywne. Przytoczymy tylko niektóre z nich:

  • „Byłoby to zupełnie niebywałe i skandaliczne. Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że to zostanie.”
  • „Warszawska szkola rewitalizacji deweloperskiej…”
  • „Polski zaścianek i ciemnogród. To będzie nowoczesna szklarnia ekologiczna a w parterze vege eco restauracja na jewropejskim poziomie.”

W podobnym tonie wypowiadają się na popularnym portalu społecznościowym mieszkańcy pobliskich budynków, którzy mówią, że dach straszy nawet na obecnym poziomie. Inna sprawa jest taka, że hotel po wielu latach doczeka się wreszcie remontu i wróci do działania.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.