Idzie wiosna! Miśki ze stołecznego ZOO obudziły się i wyszły na nowy wybieg [ZDJĘCIA]

ZOO poinformowało, że niedźwiedzie brunatne wybudziły się z zimowego snu i pierwszy raz wyszły na odnowiony wybieg. Ponieważ jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów, sami zobaczcie, jak wygląda wybieg i jak zareagowały na niego miśki.

Wybieg jest jedną z wizytówek północnej Pragi. Niestety, gruntownego remontu nie przeszedł jeszcze nigdy. Niedawno się to zmieniło. Co objęła rewitalizacja? Tego można się dowiedzieć z dokumentów zamówienia budżetu partycypacyjnego:

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych od strony Al. Solidarności w Warszawie – etap I w ramach zadania: Realizacja projektu: ‚Zachowajmy wizytówkę i symbol Pragi – rewitalizacja wybiegu niedźwiedzi brunatnych przy Al. Solidarności’. Etap I modernizacji będzie polegać na wykonaniu prac budowlanych remontowych i renowacyjnych na terenie wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych, wykonaniu wodospadu i kaskady wodnej wraz z wykonaniu przewodu tłocznego zamontowanego w gruncie (bez montażu pompy kaskadowej i uruchomienia), wykonaniu zieleni na terenie wybiegu, zwłaszcza w obszarze wodospadu i kaskady wodnej, w zakresie etapu I określonym w punkcie 5.1, zgodnie z dokumentacją projektową”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c