Ile dzieci pójdzie do żłobka i przedszkola mimo epidemii? Mamy dane

Warszawa już wie, ile dzieci pójdzie do żłobka i przedszkola mimo epidemii. Okazało się, że rodzice, którzy zdecydowali się na ten krok są w mniejszości.

Fot. Shutterstock

Tylko 34 proc. rodziców dzieci uczęszczających do żłobka zdecydowało się na posłanie swoich pociech do tych placówek. To 4 500 spośród 13 500 maluchów.

Jeszcze mniej, bo tylko 27 proc. rodziców zadeklarowało chęć opieki nad dzieckiem w wieku przedszkolnym. Miasto było w stanie uruchomić 21 529 miejsc, jednak po otrzymaniu ankiet z 525 placówek okazało się, że jest wymagane tylko 15 401 miejsc.

Rząd zgodził się na otwarcie żłobków i przedszkoli od środy, 6 maja. Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja. Jak pisze Urząd Miasta „warunkiem jest jednak uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych. Musimy mieć pewność, że zapewniliśmy maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c