Ile kosztuje weekend w Warszawie? Sprawdzamy aktualne ceny!

Chcesz ujrzeć nadwiślański świt? Wpadnij na weekend, aby przekonać się, jak pięknie wita gości warszawski dzień. Podpowiadamy, co warto zwiedzić i ile trzeba zarezerwować pieniędzy, gdy planuje się dwudniowy pobyt w stolicy Polski.

Fot. Pixabay

Od lat plasuje się w czołówce nie tylko europejskich, ale i światowych miast, w których żyje się najlepiej. Warszawa, wiadoma rzecz, stolica. Siedziba głowy państwa, ważnych instytucji i muzeów, w których znajdują się najwspanialsze eksponaty.

Wspaniała starówka zapewnia podróż po historii kraju, a w nowoczesnym centrum można zrobić zakupy w modnych butikach, zjeść jedzenie z całego świata lub bawić się do rana w eleganckich klubach. Aby poczuć namiastkę atmosfery, którą doceniono w uzasadnieniu rankingu World’s Best Cities, warto wybrać się tu choćby na weekend.

W naszym poradniku uwzględniliśmy szereg niezbędnych informacji. Cena biletu komunikacji publicznej, noclegu czy posiłku w restauracji – to tylko wybrana wiedza, którą posiądzie każdy weekendowy turysta planujący wyjazd do Warszawy. Doradzamy, jakie miejsca warto odwiedzić w czasie wolnym, a które wieczorem po intensywnym spacerze szlakiem najciekawszych punktów wycieczki. Dodatkowo podajemy także koszt każdej atrakcji oraz podpowiadamy, jak sfinansować pobyt. Na weekend najlepiej wybrać się z kimś, dlatego zawsze podajemy kwoty przy założeniu, że stolicę odwiedzą dwie dorosłe osoby.

Ile kosztuje nocleg i posiłek w Warszawie?

Każde przygotowania do wyjazdu poprzedzają poszukiwania miejsca noclegowego. W zależności od preferencji i zasobności portfela, wybór pada na niedrogi hostel albo luksusowy hotel w centrum miasta. Cena większości dwuosobowych apartamentów w dobrej lokalizacji mieści się w przedziale 210-420 zł za dobę. Przeglądając portale z noclegami odpowiednio wcześniej, można oczywiście trafić na okazję i zapłacić o wiele mniej. Do kosztu wynajmu standardowo wlicza się już cenę śniadania, więc należy pomyśleć tylko o wyborze odpowiedniej restauracji na pozostałe posiłki.

Będąc w stolicy warto pomyśleć o czymś szczególnym. Bar mleczny oczywiście jest smacznym i ekonomicznym rozwiązaniem, ale pierogi czy naleśniki można jeść cały rok. Ramen – od święta. Przy Finlandzkiej 12 na Saskiej Kępie znajduje się podobno najlepszy ramen w Polsce. Miska zupy o intensywnym smaku kosztuje 28 lub 30 zł w zależności od wybranej opcji. Zróżnicowane menu oferuje nie mniej ciekawa restauracja Aioli przy ul. Świętokrzyskiej. Burger, pizza lub pasta kosztuje około 30 złotych.

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Jak już wspomniano, stolica pełna jest atrakcyjnych miejsc, które przyciągają uwagę turystów z całego świata. Oczywiście łatwo zorganizować wyjazd, podczas którego nie wyda się ani złotówki. Tylko w samych Łazienkach spacer może trwać cały dzień. Z kolei przy gorszej pogodzie warto wybrać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie wstęp zawsze jest bezpłatny. Godnym polecenia miejscem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Wejście na nowoczesną wystawę przybliżającą tragiczny okres w historii miasta kosztuje 25 złotych. Melomanów zapewne skusi wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie cena normalnego biletu wynosi 22 złote.

Wieczorem można odpocząć po intensywnym zwiedzaniu i pójść na drinka. Nocne życie Warszawy tętni nad rzeką, a Bulwary Wiślane są wypełnione ludźmi. Ceny są różne w zależności od lokalu. Należy jednak liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu złotych za dobre piwo rzemieślnicze i około 25-30 zł za specjalny drink. Ducha studenckiego życia łatwo przywołać w słynnym klubie Hybrydy, a przy okazji posłuchać dobrego koncertu.

Na imprezę lepiej wybrać się transportem publicznym niż samochodem. Pojedynczy bilet komunikacji publicznej na 20 minut kosztuje 2,2 zł, zaś przesiadkowy – 4,4 zł. Kto zamierza po stolicy poruszać się przez weekend wyłącznie autobusami i tramwajami, powinien zainwestować w 3-dniowy bilet, który kosztuje 36 złotych. Kogo interesuje wygodniejszy środek transportu, zawsze może zamówić taryfę. Ceny taksówek zależą oczywiście od liczby przejechanych kilometrów i czasu oczekiwania w korkach, które są niestety zmorą Warszawy. Oczywiście niewątpliwą atrakcją centralnego miasta Polski jest także jedyne w kraju metro.

Podsumowanie

Załóżmy, że para narzeczonych wynajęła hotel w cenie 300 złotych za dobę. W sobotę zjedli ramen, w niedzielę wybrali się na pizzę. Spacer po Łazienkach był dla nich tylko wstępem przed wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Fryderyka Chopina. Drugiego dnia odwiedzili wystawę sztuki nowoczesnej i poszli szlakiem zabytkowych kościołów, do których wstęp zawsze jest bezpłatny. Czy będą zmuszeni przeanalizować ofertę chwilówek na sowafinansowa.pl, a może wystarczy im oszczędności na drinka przed wyjazdem?

Bez wizyt w barze i klubach taki plan wycieczki kosztuje dwie osoby około 850 złotych. Sprawdzenie rankingu chwilówek do 1 000 zł może zatem okazać się pomocne, jeśli w aktualnym budżecie nie mamy takich środków, a chcemy szybko zdobyć pieniądze. Ciekawą opcją jest także skorzystanie z programu “Weekend za pół ceny”, który przygotowało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna. Dwa razy w roku we wszystkich dużych miastach oblężonych przez turystów sygnatariusze porozumienia zobowiązują się do udzielania 50% zniżek. Warszawa da się lubić!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c