Ile zarobi Legia na udziale w Lidze Mistrzów?

Ponad miliard trzysta milionów euro zostanie rozdzielone między kluby w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów – potwierdziła UEFA. Wśród 32 uczestników jest Legia Warszawa.

Fot. Legia Warszawa / Facebook

Fot. Legia Warszawa / Facebook

Mistrzowie Polski trafili do silnej grupy F – z broniącym trofeum Realem Madryt, Borussią Dortmund, w której występuje Łukasz Piszczek, a także ze Sportingiem Lizbona. Losowanie odbyło się w Monako.

UEFA potwierdziła w czwartek zasady premiowania klubów. Udział w fazie grupowej to dla każdego z nich zarobek w wysokości 12,7 mln euro. Wcześniej za zwycięskie kwalifikacje Legia zarobiła ponad 2 mln euro.

Po kolejne pieniądze można sięgnąć za poszczególne mecze w fazie grupowej. Każde zwycięstwo oznacza bowiem 1,5 mln euro, a remis – 500 tys. Za awans do 1/8 finału UEFA wypłaci po 6 mln euro, za ćwierćfinał – po 6,5 mln, a za półfinał – po 7,5 mln euro. Wygrana w finale LM to zarobek 15,5 mln, a pokonany w nim otrzyma 11 mln euro.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.