Ile zaszczepionych osób zakaziło się Deltą w Polsce? Minister ujawnia dane

W programie „Newsroom WP” minister zdrowia Adam Niedzielski podał liczbę potwierdzonych zakażeń wariantem delta wśród osób zaszczepionych.

Fot. Shutterstock

W Polsce jest 113 zakażeń mutacją delta koronawirusa. Takie dane ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że wśród 166 osób zakażonych alertowymi wariantami jedynie trzy są zaszczepione.

Dane pokrywają się więc z informacjami z innych krajów, gdzie notuje się znaczny wzrost zakażeń u osób niezaszczepionych. Dr Anthony Fauci, światowej sławy amerykański lekarz i specjalista od chorób zakaźnych twierdzi, że 99,2 proc. wszystkich nowych zgonów to osoby niezaszczepione. Jego słowa potwierdzają dane z innych krajów m.in. z Holandii. Dziennikarze holenderskiego dziennika „Algemeen Dagblad” powiedzieli, że żaden pacjent przyjęty do szpitala w Rotterdamie od 1 marca nie był w pełni zaszczepiony.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c