IMGW i straż ostrzegają: „zamknij okna, zabezpiecz lekkie przedmioty, przeparkuj samochód”

IMGW i stołeczna straż pożarna ostrzegają przed nagłym pogorszeniem warunków pogodowych w Warszawie. Będzie silnie wiało, spadnie deszcz i znacznie się ochłodzi.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Pogorszenie pogody – wiatr i opady deszczu, ochłodzenie” – pisze IMGW.

Według synoptyków przez wtorek, środę i czwartek wiać będzie silny i porywisty wiatr, występować będą również opady deszczu.

„Najsilniejszy wiatr występować będzie jutro i w środę, od czwartku zacznie powoli słabnąć. We wtorek wietrznie będzie w całym kraju (…) Planowane są ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem – należy śledzić informacje o pogodzie i w najbliższych dniach nie podejmować zbędnych prac na zewnątrz. Również kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na wybrzeżu – tam warunki drogowe będą najgorsze. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu, prognozowana suma opadów we wtorek wynosi od 5 mm do 15 mm, na Pomorzu miejscami 25 mm, co dodatkowo wpłynie na obniżenie bezpieczeństwa na drogach. W środę intensywniejsze opady na południu kraju, tam od 7 mm do 15 mm, lokalnie może spaść do 20 mm a w Sudetach do 25 mm deszczu lub deszczu ze śniegiem” – ostrzegają Szymon Ogórek i Julianna Drożdżyńska – synoptycy IMGW-PIB

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.