IMGW ostrzega: uwaga na gwałtowne burze!

Burze występują obecnie na południu kraju i szybko przemieszczają się na północ. Miejscami są gwałtowne i z opadami gradu. Możliwe są też lokalne podtopienia. O godz. 17.00 front przesunie się nad Warszawę.

Fot. Tomasz Bardadin / zdjęcie nadesłane przez autora do galerii Burzowa Warszawa

Fot. Tomasz Bardadin / zdjęcie nadesłane przez autora do galerii Burzowa Warszawa

„Gwałtownych porywów wiatru nie zanotowano. Linia zbieżności będzie się stopniowo przemieszczała na wschód kraju, a front ciepły na północ. Wraz z nimi wędrują burze, a ich wypadkowy kierunek ruchu to północno-wschodni. Miejscami można spodziewać się gwałtownych zjawisk. Głównym zagrożeniem są intensywne opady deszczu i powodzie błyskawiczne, ale porywy wiatru do 100 km/h także mogą się lokalnie pojawić.” – głosi komunikat IMGW na temat obecnej sytuacji.

Można się jednak spodziewać, że już o godz. 17.00 front dotrze do stolicy. Burze mają być jednak spokojniejsze niż ostatnio, z chwilowym porywistym wiatrem. Do momentu burzy ma być gorąco, nawet do 33 stopni. Opady w czasie wyładować będą duże i mogą powodować zalanie piwnic w budynkach do których woda może łatwo się przedostać.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.