IMGW: ostrzeżenia przed burzami z gradem i silnymi opadami deszczu (II stopnia)

IMGW przestrzega przed obfitymi opadami deszczu oraz burzami z gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów do 85 proc., a burz 80 proc. O ile to możliwe zaleca się pozostanie w domach.

Fot. Czytelnik Michał

Fot. Czytelnik Michał

„Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów, włącznie z opadami burzowymi, od 40 mm do 60 mm, lokalnie 70 mm.” – pisze IMGW – „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru od 70 km/h do 90 km/h. Lokalnie grad” – dodaje IMGW w drugim ostrzeżeniu.

Jak tłumaczy IMGW, opady mają II stopień zagrożenia tj. „Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne (…) Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Oba ostrzeżenia obowiązują do 3:00 nad ranem następnego dnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c