Internauci w szoku. Warszawska parafia namawia do postu w intencji „wynagrodzenia za grzechy” księży-pedofilów!

„W odpowiedzi na apel papieża Franciszka chcemy przeżyć piątek, 14 września, jako dzień pokuty za grzechy seksualne i nadużycia ze strony kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.” – czytamy na profilu służewieckiej parafii. 

Fot. Dominikanie

„Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez podjęcie modlitwy różańcowej, postu ścisłego lub przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej. Zgłoszenia udziału w tej inicjatywie można dokonać poprzez wpis w księdze przy wyjściu z kościoła lub poprzez specjalny formularz. Zapraszamy także na Mszę św. w piątek o godz. 19.30, a po niej na Drogę Krzyżową w intencji wynagrodzenia za zło, otoczenia pomocą skrzywdzonych i nawrócenia krzywdzicieli.

Naszą modlitwą chcemy ogarniać ofiary przestępstw, prosząc, aby dobry Bóg pomógł im na nowo odkryć swoją obecność przy nich.

Każdy grzech obciąża cały Kościół. Jako cząstka Kościoła chcemy podjąć to, co do nas należy i co jest dla nas dostępne. Nie wiemy, czy sprawcy tych grzechów podjęli już pokutę, więc chcemy modlić się dla nich o nawrócenie, stanięcie w prawdzie i sprawiedliwą karę.

Mamy nadzieję, że Bóg posłuży się naszą modlitwą, by leczyć zadane wielu ludziom rany. Nasza inicjatywa nie ma zastąpić dochodzenia prawdy i ukarania winnych, nie ma też służyć zamknięciu tematu i uznaniu go za rozwiązany” – piszą Dominikanie.

Ludzie nie kryją oburzenia:

  • „Kowal zawinił, Cygana powiesili… Czy też raczej: księża zawinili, wierni mają pościć. Chora instytucja.” – pisze Pani Anna
  • „Czekajcie, to ja mam byc o chlebie i wodzie, bo Ci w sutannach gwalca dzieci? Bo chyba cos zle zrozumialam…” – pyta Pani Magda.
  • „Czy ja dobrze zrozumiałam? Oni grzeszą i nadużywają a ludkowie mają za nich o chlebie i wodzie?”- nie może uwierzyć kolejna internautka.
  • ciekawe ile zdrowasiek trzeba żeby się uzdrowić po molestowaniu przez księdza, bo terapia to z reguły wieloletnia jest, może zdrowaśki skuteczniejsze są,… (masakra)” – pisze Pani Dominika
  • „Zwykli ludzie mają prosić Boga o przebaczenie win księży, pedofilów i zwyrodnialców ? Nie za swoje a za czyjeś ? Tzn że zwykli ludzie biorą na siebie ich winy.” – pisze Pan Paweł.
Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.