Internauta robi w „konia” znaną warszawską redakcję. Łatwo jest dorobić Polakom łatkę rasisty?

Niedawno warszawskie Metro opublikowało sprawę pobicia czarnoskórej kobiety przez sprzedawców. Do dziś nie wiadomo, jak wyglądało zdarzenie, bo redakcja czeka nadal na opis z policji. Metro opublikowało też list, jaki dostała redakcja. „Świadek” opisuje temat swoimi słowami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że cały opis jest zmyślony, a internauta pochwalił się swoim „wyczynem” na portalu wykop.pl.

Fot. Pixabay / wykop.pl

Fot. Pixabay / wykop.pl

Dowodzi to, że Polakom bardzo łatwo jest przypiąć łatkę rasistów. Czytając artykuły można stwierdzić, że nasz naród jest bardzo ksenofobiczny, nieufny i źle nastawiony do obcych. Będąc w innych krajach często słyszymy, że Polska to kraj zamknięty, a inne nacje mogą, poza wspomnieniami z wakacji, zapamiętać najwyżej swojego guza i wyzwiska towarzyszące jego powstaniu. Artykuły takie, jak ten o pobiciu czarnoskórej kobiety publikowane bez potwierdzenia zdarzenia z policją utwierdzają obecny zagranicą stereotyp Polaka rasisty.

Redaktorzy Metra pytają się jak można żartować w takich okolicznościach i zastanawiają się czy nikomu nie można już ufać. Wbrew temu, co twierdzi autor, rzeczywiście sprawdzenie wiarygodności listu, relacji, jaki i samego świadka jest nie do wykonania.

Fot. Wykop.pl

Fot. Wykop.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.