Izraelskie media: „143 studentów zarażonych wirusem w polskich obozach śmierci”

Taki tytuł nadał swojemu artykułowi izraelski portal Arutz Sheva. Dziennikarze piszą, że uczniowie z ich kraju odwiedzili obozy koncentracyjne w Polsce. Uczestnicy wycieczki zarazili się podobno wirusem, który wywołał u nich bóle brzucha i skurcze. Chorzy zostali zabrani do Warszawy.

Fot. Zrzut ekranu przed i po zmianie tytułu

Fot. Zrzut ekranu przed i po zmianie tytułu

Nie doprecyzowano o jakie obozy chodzi, napisano jednak o „polskich obozach śmierci”. Po falach negatywnych komentarzy zmieniono tytuł na „Nazistowskie obozy śmierci”, a treść na „nazistowskie obozy zbudowane w Polsce”.

Szpital w Warszawie zbadał uczniów pod kątem zatrucia, jednak te hipotezę odrzucono. Ostatecznie stwierdzono, że mają oni wirusa. Zarażonych było 143 osoby. 6 z nich wymagało hospitalizacji.

Ze sformułowaniem „polskie obozy śmierci” walczy polski MSZ. W Sejmie złożono nawet projekt ustawy, która umożliwia karanie za tego typu wypowiedzi i artykuły.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c