Jak powstawał mural Davida Bowiego – krótki film dokumentalny [WIDEO]

Film pokazuje kulisy powstawania muralu dla Davida Bowiego. Mural ten znajduje się obecnie na ulicy Marii Kazimiery, na warszawskim Żoliborzu. Mini-dokument przedstawia również młodych i kreatywnych ludzi, którzy wzięli udział w tym nieszablonowym projekcie.

Wśród nich znaleźli się inicjatorzy koncepcji stworzenia muralu (Stacja Muranów), twórca projektu graficznego (Dawid Celek) oraz artyści odpowiedzialni za prace malarskie (Ideamo).

Środki na powstanie muralu zbierane były za pośrednictwem portalu crowdfundingowego wspietamkulture.pl oraz wśród sponsorów. Projekt graficzny wybrali internauci. Wybór poprzedził otwarty konkurs na projekt. Autorem zwycięskiej pracy został Dawid Celek, architekt i grafik mieszkający oraz pracujący na co dzień w Berlinie.

Zgodnie z założeniami konkursu motywem przewodnim prac miała być krótka wizyta Davida Bowie w Warszawie. W kwietniu 1976 roku piosenkarz, podczas krótkiego postoju technicznego na Dworcu Gdańskim miał przespacerować się do placu Wilsona (ówczesnego Placu Komuny Paryskiej) i zakupić tam płytę Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. To właśnie ten album oraz przytłaczająca PRL-owska rzeczywistość zainspirowały artystę do stworzenia instrumentalnej impresji z tamtej podróży – utworu Warszawa który ukazał się na płycie LOW.

Poznajcie razem z nami historię ludzi, których ta krótka wizyta artysty w Warszawie skłoniła do wielotygodniowej pracy zwieńczonej odsłonięciem muralu, równo w czterdziestą rocznicę tego wydarzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c