Jak wygląda Warszawa na filmach z okresu PRL? Odpowiedź znajdziesz na 3 piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich

Jak wygląda Warszawa na filmach z okresu PRL? Co chcieli przekazać twórcy? Dlaczego przedstawiali rzeczywistość tak, a nie inaczej? Na te i inne pytania odpowie Jerzy S. Majewski.

Fot. Archiwum Filmoteki Narodowej

Fot. Archiwum Filmoteki Narodowej

Jerzy S, Majewski to dziennikarz, publicysta, varsavianista, historyk sztuki; Autor i współautor kilkunastu książek i albumów o Warszawie; m.in. cyklu artykułów ‚Warszawa nieodbudowana’, poświęconych architekturze i mieszkańcom stolicy, czy też książek – spacerowników warszawskich, m.in. p.t. ‚Spacerownik Warszawa śladami PRL-u’.

Wykład Jerzego S. Majewskiego o Warszawie ujętej w filmach z okresu PRL odbędzie się 5 maja o godz. 18.30 w przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników – Domu Innowacji Społecznych. Ul. Bracka 25, III piętro Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Prelegent odniesie się do filmów z końca lat 40-stych; takich jak np.’Skarb’,’Zakazane Piosenki’; następnie z lat 50-tych: ‚Przygoda na Mariensztacie’, ‚Irena do domu’, czy ‚Cafe pod Minogą’; oraz odwoła się do szeregu filmów z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, w tym kultowych filmów Barei.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c