Jakie atrakcje czekają nas w Dzień Europy? Parada, koncert i… utrudnienia

W sobotę, 7 maja, Warszawa świętuje Dzień Europy. Ulicami przejdzie Parada Schumana, a w Parku Fontann na Koncercie Europejskim zagra Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego, wystąpią m.in. Edyta Górniak i Mietek Szcześniak. Wstęp wolny, godz. 20.00.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Mieszkańcy będą mogli wysłuchać fragmentów kantaty scenicznej najstarszego zbioru tekstów średniowiecznych „Carmina Burana” Carla Orffa, „Suity warszawskiej” – kompilacji utworów Krzesimira Dębskiego pochodzących z filmów „Ogniem i mieczem” i „1920. Bitwa warszawska”. Na zakończenie zostanie wykonana „Oda do radości” – finałowa kantata z IX Symfonii op. 125 d-moll Ludwiga van Beethovena, która jest oficjalnym hymnem Unii Europejskiej.
Solistami będą: Magdalena Schabowska – sopran, Anna Fijałkowska – alt, Tomasz Warmijak – tenor, Przemysław Żywczok – bas. Usłyszymy również gwiazdy polskiej estrady – Edytę Górniak, Mietka Szcześniaka i Natalię Szroeder.

Organizatorzy przewidzieli około 2 tysięcy miejsc siedzących. Wejście na teren imprezy od godziny 19.00. Wejścia zaplanowane są od ulic: Sanguszki, Boleść i Wisłostrady.

Zamknięcie Wybrzeża Gdańskiego i dodatkowe parkingi
W związku z masowym charakterem wydarzenia obowiązywać będzie regulamin imprez masowych. Zaplanowane jest także zamknięcie ulicy Wybrzeże Gdańskie – od ul. Sanguszki do ul. Boleść w dniu imprezy w godzinach 18.00 – 22.30. Dodatkowe miejsca parkingowe zorganizowane zostaną na ul. Wybrzeże Gdańskie od ul. Krasińskiego do ul. Sanguszki (w godzinach 18.00 – 22.30).

Widowisko muzyczne przygotowała Stołeczna Estrada. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Dzień Europy upamiętnia tzw. deklarację Schumana. 9 maja 1950 r. ówczesny minister spraw zagranicznych Francji zaproponował utworzenie ponadnarodowej instytucji kontrolującej produkcję węgla i stali. Powstała rok później Europejska Wspólnota Węgla i Stali była pierwszą w historii ponadnarodową instytucją, która zapoczątkowała procesy integracyjne i przyczyniła się do powstania Unii Europejskiej. Jest obchodzony od 1985 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c