Jakie obostrzenia wejdą w życie? Pierwsze są już ujawnione

Zakażenia systematycznie rosną. W piątek potwierdzono 652 nowe przypadki. Ministerstwo zdrowia nie ma wątpliwości, że pandemia przyspieszyła. Zgodnie z zapowiedzią, po przekroczeniu 1000 przypadków dziennie, rząd zacznie wprowadzać restrykcje. Pierwsze już są znane.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rząd nie ma zamiaru wprowadzać całkowitego lockdownu. Mówił o tym już zarówno minister zdrowia, jak i minister edukacji.

Wczoraj potwierdził to też prof. Andrzej Horban, który jest Szefem Rady Medycznej przy Premierze. Jak powiedział ekspert w rozmowie z RMF FM, najpierw wprowadzone zostaną limity osób niezaszczepionych w sklepach, restauracjach, hotelach i obiektach sportowych. Zaszczepieni nie będą brani pod uwagę i ich limity obowiązywać nie będą. Najprawdopodobniej restrykcje będą wprowadzane wszędzie tam, gdzie sytuacja epidemiczna będzie najtrudniejsza.

Podobnie, jak w innych krajach, także i w Polsce, przewiduje się spory wzrost zakażeń. Najprawdopodobniej jednak sytuacja w szpitalach nie będzie tak poważna, jak podczas poprzedniej fali, głównie ze względu na zaszczepionych. Ze wszystkich danych wynika, że chociaż mogą oni się zarazić, to na ogół przechodzą Covid-19 łagodnie, bez potrzeby hospitalizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c