Japończycy zrobili anime o Warszawie i niezwykłej mieszkance [FILM]

Japończycy z uznaniem patrzą na Warszawę, a to z powodu Karoliny Styczyńskiej, która zawodowo gra w Shogi, czyli szachy Japońskie. Zdobyła na tyle duży szacunek, że zrobiono o niej film.


Do tej pory, kiedy pytano się Japończyków o Polaków potrafili powiedzieć o Chopinie, Wałęsie i Solidarności. Teraz do tej listy można dopisać postać Karoliny Styczyńskiej.

Młoda, 27-letnia warszawianka zdobyła uznanie wśród Japończyków, ponieważ gra zawodowo (i świetnie) w Shogi, czyli Szachy Japońskie.

W grudniu 2014 roku przyznano jej amatorski 3 dan, a od 1 kwietnia 2017 roku profesjonalny 1 kyū.

Na swoim koncie ma już liczne sukcesy. Została mistrzyni Polski w Internetowych Mistrzostwa Polski w latach 2009-2011. W 2012 w Warszawie wywalczyła kolejny mistrzowski tytuł. W Budapeszcie, w 2014 roku, zdobyła Mistrzostwo Europy i wygrała Otwarte Mistrzostwa Świata w Budapeszcie w tym samym roku. Wcześniej zajęła 3. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy w Blitzu w 2010 roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.