Jarmark św. Dominika po raz XVII na Służewie

W niedzielę, 22 maja,  przy klasztorze ojców dominikanów na Służewie po raz siedemnasty odbędzie się Jarmark św. Dominika. To wydarzenie rodzinne i kulturalne, każdego roku przyciąga niemal 20 tysięcy gości. Tym razem organizatorzy w sposób szczególny chcą świętować jubileusz 800-lecia Zakonu, dzieląc się dominikańską radością z gośćmi, dla których przygotowali szereg atrakcji.

Sceną w ogrodzie klasztoru dominikanów zawładną od rana do wieczora rozmaici artyści, w tym m.in. zespół Tanghetto – mistrzowie tango electro z Buenos Aires oraz grupy muzyczne Domu Kultury Służew, a zwieńczeniem muzycznych atrakcji będzie koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Sound’n’Grace. Zgodnie z dominikańską tradycją, z autorskim programem artystycznym na scenę wyjdą również bracia nowicjusze, których występ każdego roku budzi szczególny entuzjazm uczestników Jarmarku.

O godzinie 13.00 odbędzie się jubileuszowy bieg na 800 metrów z udziałem Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów, Pawła Kozackiego.

Oprócz atrakcji muzycznych i sportowych, podczas Jarmarku św. Dominka zaplanowano również wiele inicjatyw charytatywnych, a wśród nich tradycyjna wenta i fanteria, a także inne aktywności prowadzone przez grupy duszpasterskie działające przy klasztorze ojców dominikanów na Służewie. Nie zabraknie piknikowych smakołyków, straganów i gadżetów (w sumie ponad 130 wystawców), a w Strefie Dziecka na najmłodszych czekać będą zabawy i animacje. W ogrodzie klasztornym odbędzie się również gra terenowa dla rodzin „Labirynt Dominika”. Podczas Jarmarku św. Dominika rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy: plastyczny dla dzieci „Pies i pomarańcze. 800 lecie Zakonu Dominikanów”, a także fotograficzny „Barwne życie w biało-czarnym habicie… czyli dominikanie w obiektywie”.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli goście specjalni, m.in. Paweł Kozacki OP, Jacek Salij OP, Maciej Zięba OP, Michał Paluch OP, Paweł Krupa OP, Krzysztof Pałys OP i Szymon Popławski OP.

Jarmark św. Dominika trwać będzie od 10.30 do 21.30 w ogrodzie klasztoru ojców dominikanów przy ul. Dominikańskiej 2 w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.jarmark.sluzew.dominikanie.pl. Zapraszamy!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c