Jarosław Zieliński, znany varsavianista i pisarz walczy o życie! Ratujmy go!

„Nasz wspaniały Ojciec, Ojczym, Dziadek, Partner i zasłużony literat, Varsavianista i człowiek kultury- powtórnie zachorował (…) Błagam pomóżcie Nam!” – pisze rodzina znanego varsavianisty Jarosława Zielińskiego. Link do zbiórki na której rodzina na bieżąco udostępnia informacje o stanie zdrowia Pana Jarosława: https://zrzutka.pl/leczenie-raka-pluc-i-ukladu-moczowo-plciowego-i-watroby-u-taty-jaroslawa-zielinskiego-pisarza-i-varsavianisty.

Fot. Zrzutka.pl

„W zeszłym roku miał wycięty końcowy odcinek jelita grubego, długą chemioterapie która zakończyła się dopiero co w październiku. Niestety zdrowie nie potrwało długo. W Niedzielę 11 kwietnia karetka zawiozła go do szpitala bo się dusił. Podejrzewaliśmy Covid, ale diagnoza przewyższyła nasze możliwości pojmowania. Jarek do końca nie chciał się poddać. Całe życie był wolnym człowiekiem, podróżnikiem, wspaniałym pisarzem, historykiem, przewodnikiem po Warszawie, nauczycielem, wielokrotnie nagradzanym za twórczość literacką. Teraz kończy swoją kolejną książkę. Niestety diagnoza to naciek nowotworowy na układzie moczowo płciowym oraz wiele ognisk w płucach 75%, w wątrobie, oskrzelach, jelitach…

Wiemy już, że możliwe są badania genetyczne oraz konsultacja u lekarzy za granicą, firma Diameo – koszt takiej konsultacji to na dzień dobry 2100 euro.

Jarek przebywa teraz w szpitalu prywatnym, lecz nie wiemy ile tam będzie musiał pozostać a ubezpieczenie obejmuje tylko tydzień lub dwa pobytu w ramach ubezpieczenia. Będziemy na bieżąco wrzucać i aktualizować wszelkie informacje oraz terapie jakie będziemy podejmować. Diagnoza obejmuje nowe ogniska – jelito i wątrobę. We wtorek mniej więcej będziemy wiedzieć o ewentualnym kierunku leczenia.

Ratujmy najwspanialsze serce Warszawy! Błagam pomóżcie nam go uratować! Proszę również o modlitwę osoby wierzące bo tu tylko cud jest w stanie pomóc”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c