Jeden z podejrzanych o morderstwo na Nowym Świecie był skazany za pobicie kierowcy autobusu

23-letni Sebastian Włodarczyk jest poszukiwany listem gończym w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, mężczyzna jest znany policji.

Poszukiwany w 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu. 17-letni wówczas Włodarczyk razem z bratem pili alkohol na pętli. Kiedy kierowca zwrócił im uwagę, pobili go dotkliwie używając do tego pałki.

Wyrok zapadł rok później. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ orzekł, że mężczyzna przez półtora roku będzie pracował na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Miał też zapłacić pięć tysięcy złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego i przeprosić go na piśmie. Z informacji, jakie uzyskał PAP wynika, że oskarżony ani nie przeprosił pokrzywdzonego ani nie zapłacił na jego rzecz nawiązki.

Mężczyzna wraz z dwoma innymi podejrzanymi jest poszukiwany przez policję w związku z zabójstwem. Do zbrodni doszło z 8 na 9 maja. Jak podaje policja przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l.23 zam. Warszawa, Łukasz Goławski l. 27 zam. Warszawa oraz Dawid Mirkowski lat 24 zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29 letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową , co skutkowało zgonem pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 par 1 KK.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.