Jedną kobietę zabił, druga jest w ciężkim stanie. Zatrzymano sprawcę

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy na Pradze Północ, w czwartek 28 stycznia zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował nożem dwie kobiety. 60-latka na skutek odniesionych obrażeń, zmarła na miejscu, natomiast druga z kobiet trafiła do szpitala.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

W sprawie zostało natychmiast wszczęte śledztwo. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego mężczyzny. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem, na numer alarmowy zadzwoniła osoba z informacją, że w jednym z mieszkań przy ul. Kawęczyńskiej doszło do awantury. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjną załogę i pogotowie ratunkowe. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie ranne kobiety, u których na ciele stwierdzono liczne rany kłute. 60-letnia właścicielka lokalu mimo podjętej reanimacji zmarła. Druga z kobiet natychmiast została przewieziona do szpitala. Jak ustalili policjanci, jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem, przesłuchiwali świadków i weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział w tym zdarzeniu mógł mieć 38-letni Sławomir Z, konkubent 30-latki. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany. W toku dalszych czynności, policjanci zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna prawdopodobnie dokonał tej zbrodni. 38-latka przewieziono do komendy przy Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,5 promila alkoholu.

W sprawie zostało natychmiast wszczęte śledztwo. Sławomir Z. został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut dokonania zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. 38 -latek za kratami będzie oczekiwał na dalsze postanowienia sądu. Grozi mu nawet dożywocie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.