Jedna z największych sieci delikatesów będzie zwalniała pracowników. Jest wniosek o upadłość

Alma Market w komunikacie informuje o zwolnieniu 1,3 tys. pracowników. W tamtym tygodniu do sądu wpłynął wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, aby uratować spółkę. Będzie to jednak trudne, bo Zbigniew Jurasz, wierzyciel Alma Market złożył wniosek o jej upadłość i likwidację majątku.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Zwolnieniami zostanie objętych 1321 pracowników: „Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności”. Oznacza to, że Alma Market będzie zamykać placówki nie przynoszące dostatecznych dochodów. Dalej możemy przeczytać, że „zarząd Alma Market S.A. przekazuje informację poufną o otrzymaniu informacji o złożeniu w dniu 20 września 2016 r. w Sądzie Rejonowym dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, wniosku wierzyciela o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Wierzycielem, który złożył wniosek jest Zbigniew Jurasz”.

W Warszawie Alma Market ma 11 sklepów. To drugi region o tak dużym skupieniu sklepów poza rodzimą dla spółki Małopolską. Tam w 1995 roku założono pierwszy sklep. Spółka istnieje więc na rynku już 21 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c