Jednak nie seniorzy? Prezes Polskiej Federacji Szpitali ujawnia kto będzie mógł zaszczepić się jako pierwszy

Rząd na razie nie zadeklarował ostatecznie kto będzie mógł zaszczepić się, jako pierwszy przeciw Covid-19. Wstępne wypowiedzi wskazywały na seniorów. Okazuje się jednak, że jest grupa, którą rekomenduje zarówno WHO, jak i Europejskie Centrum Chorób i to ona najprawdopodobniej będzie szczepiona, jako pierwsza.

Fot. Shutterstock

Prezes Polskiej Federacji Szpitali prof. Jarosław Fedorowski w rozmowie z w programie „Newsroom” WP wypowiedział się na temat kolejności szczepień przeciw Covid-19. Ujawnił, że nie seniorzy, ale personel medyczny będzie szczepiony, jako pierwszy.

To, że będziemy najpierw szczepić personel medyczny, to jest rekomendacja zarówno WHO, jak i też Europejskiego Centrum Chorób. To, że będziemy następnie szczepić osoby z grupy ryzyka, to także jest zgodne z kanonami epidemiologii – powiedział prof. Fedorowski.

Rzeczywiście w grafice Kancelarii Premiera w pierwszej kolejności wymieni są pracownicy służby zdrowia, mieszkańcy DPS i pacjenci ZOL, osoby starsze powyżej 60. roku życia i służby pracujące przy COVID, czyli m.in. policja i wojsko. Rząd wielokrotnie zaznaczał ponadto, że szczepionka będzie darmowa i w pełni dobrowolna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c