Jest decyzja w sprawie obostrzeń!

Minister Zdrowia w Radio ZET stwierdził, że mamy do czynienia z przyspieszeniem pandemii. Mimo to rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń. Zrobi za to coś innego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister Zdrowia Adam Niedzielski był gościem Radia ZET. Przypomniał prognozy zakażeń. Na koniec października miało być około pięciu tysięcy zakażeń. Teraz wiemy już, że najnowsze dane mówią o przekroczeniu tego poziomu. W listopadzie ma być 7-15 tysięcy, a na koniec grudnia 7-12 tysięcy. Apogeum przypadać ma na początek grudnia. Dodał, że jeżeli dynamika utrzyma się na tym samym poziomie to trzeba będzie te prognozy zrewidować.

Dopytywany o „rewidowanie prognoz” minister odparł, że polityka odnośnie obostrzeń jest dużo bardziej liberalna niż rok temu, bo i sytuacja jest inna. Dodał, że trzeba zacząć na nowo dbać o dyscyplinę noszenia maseczek. – Wraz z wojewodami przyjęliśmy jako priorytet wzmocnić tę kontrolę ich noszenia, szczególnie w środkach transportu, przestrzeniach, gdzie jest duże zbiorowisko ludzi – mówił minister Niedzielski. Podobnie, jak podczas konferencji zapowiedział zwiększenie liczby kontroli i więcej mandatów zamiast pouczeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c