Jest odpowiedź ratusza w sprawie miśków. Co powstanie w tym miejscu?

26 maja wyszliśmy z pomysłem utworzenia pomnika w miejscu wybiegu dla niedźwiedzi. Ideę momentalnie podchwycili społecznicy, stowarzyszenia i inne redakcje. My natomiast postanowiliśmy działać i przesłać wiadomość w tej sprawie do stołecznego ratusza.

Fot. Pixabay

Nasz artykuł odbił się szerokim echem wśród Czytelników. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia wiele osób chwaliło decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi. Jednocześnie martwiło się o charakter tego miejsca i zachowanie pamięci po nim dla przyszłych pokoleń.

Wysłaliśmy wiadomość w tej sprawie i otrzymaliśmy odpowiedź – W pierwszej kolejności skupialiśmy się na bezpieczeństwie zwierząt. Przeprowadziliśmy skomplikowaną akcję przeniesienia ich do wewnątrz ZOO, do trzeciego niedźwiedzia – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza – Jeżeli chodzi o sam wybieg to jest to miejsce objęte ochroną konserwatorską. Dlatego o zdanie należałoby spytać zarówno konserwatora zabytków, jak i samych prażan, dla których miejsce to jest szczególnie ważne.

Postanowiliśmy działać dalej i zwróciliśmy się z pytaniem do konserwatora zabytków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c