Jest pomysł: jak zachorujesz na Covid-19, zapłacisz dziesiątki tysięcy z własnej kieszeni

W programie „Fakty po Faktach” w TVN24 prof. Anna Piekarska, która zasiada w Radzie Medycznej działającej przy Prezesie Rady Ministrów powiedziała, że chętnie podsunie premierowi pomysł, aby niezaszczepieni pacjenci sami płacili za leczenie Covid-19.

Fot. Shutterstock

Profesor byłą pytana o to czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe. Pojawiają się głosy lekarzy, że pandemię nie skończy się dopóki nie zaczniemy się szczepić. Ekspert powiedziała, że jest przeciwna obowiązkowi szczepień. Ma natomiast pomysł, by pacjenci, którzy nie chcą się zaszczepić sami płacić za leczenie Covid-19.

„Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić, jeżeli nie zachoruje, w porządku jest to jego sprawa” – powiedziała ekspert – „Ale jeżeli zachoruje niech płaci te dziesiątki tysięcy złotych za terapię, za naszą ciężką pracę i za nasze narażanie się” – dodała. Zadeklarowała też, że chętnie podsunie premierowi ten pomysł.

Prof. Anna Piekarska to Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego. Zasiada w Radzie Medycznej działającej przy Prezesie Rady Ministrów.

W Polsce zaszczepiono już około 10 mln osób. Szczepić można się szczepionkami firm Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz Johnson&Johnson.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.