Jest projekt w sprawie pedofili. Sprawcom grozić będzie dożywocie

Do Sejmu trafił projekt w sprawie podwyższenia kar dla pedofili. To duża nowelizacja, która podnosi górny pułap kar do 30 lat, a w skrajnych przypadkach nawet dożywocia.

Fot. Shutterstock

Sejm może się zastanowić nad nowelizacją jeszcze dzisiaj, ale nad projektem odbędzie się debata, a dopiero potem głosowanie. Może to zająć kilka dni.

Według Ministerstwa Sprawiedliwości, które przygotowało projekt, najważniejsze założenie to podwyższenie pułapu za gwałt dziecka do 30 lat, najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, a zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać. Koniec też z karami „w zawiasach”. Ochroną karną przed czynami pedofilskimi zostaną objęte dzieci do 16 roku życia, a nie jak dziś do 15, a w „rejestrze pedofilów” zostanie ujawniony również zawód skazanych.

„Projekt wprowadza możliwość orzeczenia realnego dożywocie dla zwyrodnialców, którzy na skutek gwałtu doprowadzili do śmierci dziecka. Sąd będzie uprawniony do orzeczenia, że w żadnym wypadku nie będą oni mogli skorzystać z warunkowego zwolnienia z więzienia” – głosi opis projektu opublikowany na  stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c