Jest śledztwo prokuratury ws. koronawirusa w Grójcu
„Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła śledztwo dotyczące narażenia bezpieczeństwa życia lub zdrowia pacjentów przez lekarza oraz zdrowia lub życia pracownika przez dyrekcję miejscowego szpitala, w sytuacji epidemii koronawirusa” – poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa.

„Śledczy zbadają dwa wątki sprawy. – W pierwszym przypadku chodzi o lekarza internistę ze szpitala w Grójcu, który 18 marca – jak wynika ze złożonego doniesienia – kontynuował wizyty prywatne, mimo że miał w tym dniu pobrane próbki w kierunku koronawirusa; istniało więc prawdopodobieństwo, że lekarz może być zarażony” – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Beata Galas. Zawiadomienie złożyła córka pacjentki, która 18 marca była przyjęta przez lekarza w ramach wizyty prywatnej.
Drugi wątek, który badają śledczy, dotyczy narażenia zdrowia lub życia pracownika przez dyrekcję szpitala. Zawiadomienie złożył jednego z pracowników szpitala, który 20 marca – a więc prawdopodobnie w dniu, w którym było już wiadomo, że lekarz ma koronawirusa, pracował razem z nim.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.