Jest stanowisko PiS w sprawie propozycji Gowina. Co z wyborami?

Jarosław Gowin powiedział, że nie popiera pomysłu zorganizowania wyborów 10 maja i zgłosił swoje rozwiązanie. Jest stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie.

– Nie czas na gry i spory polityczne. Wybory 10 maja nie mogą się odbyć. Złożymy projekt, który przedłuży kadencję prezydenta o dwa lata – poinformował na konferencji prasowej wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Projekt zakłada wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat bez możliwości ubiegania się o reelekcję. Jarosław Gowin zaapelował o poparcie projektu, nie wiadomo jednak jak zagłosowałby rząd i opozycja. Jest stanowisko rządu w tej sprawie.

Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania – napisała Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.