Jest wyrok za słynny na całym świecie „lot nad rondem” [WIDEO]

W kwietniu 2020 roku w miejscowości Rąbień koło Zgierza doszło do nietypowego zdarzenia. Kierowca wjechał na wyniesione rondo z taką siłą, że samochód wzbił się w powietrze i wylądował na kościelnych zabudowaniach. Jest wyrok w tej sprawie.

Nagranie było niemałą sensacją. Pokazywane było przez media ogólnopolskie, regionalne bez względu na obszar jakimi sie zajmują, a nawet światowe.

Jak się okazało, kierowca w chwili zdarzenia miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Kierowca przyznał się do winy, wyjaśnił czemu zażywał alkohol i zawnioskował o samoukaranie. Prokuratura przystała na jego propozycję, a sąd decyzję zatwierdził.

Jak poinformował „Fakt” Maciej K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Będzie miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów przez 5 lat. Kierowca zapłaci ponadto 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c