Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów o koronawirusie. „Jest w odwrocie”

Poseł Michał Jaros z Platformy Obywatelskiej złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego – informuje „Rzeczpospolita”. Chodzi o słowa premiera który zachęcał do pójścia na wybory i mówił, że „koronawirus jest już w odwrocie”.

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Poseł tłumaczył, że premier wprowadził ludzi w błąd. Dodał, że liczba przypadków nie maleje, a wzrasta.

Polityk złożył zawiadomienie do prokuratury z art. 165 § 1 pkt. 1 kk, który mówi o „Sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej”.

– Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory – mówił premier podczas wizyty w Tomaszowie Mazowieckim – Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca – powiedział szef rządu. Dodał też, że dobrze, że coraz mniej ludzi obawia się korona wirusa, bo „on jest w odwrocie”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c