Jesteś miłośnikiem starej Warszawy? Musisz to zobaczyć i… poprzeć!

Fot. Forumrozwoju.waw.pl

Fot. Forumrozwoju.waw.pl

Do budżetu partycypacyjnego na 2016 rok zgłoszony jest projekt o nazwie „Dawna Twarz Warszawy”. Dzięki niemu w 30 miejscach w stolicy staną tablice prezentujące jak miejsce to wyglądało przed wojną i krótko po jej zakończeniu. Miejsce zostanie tak dobrane by łatwo znaleźć punkt odniesienia i porównać stan dawny i obecny.

14241160151861Inicjatorem akcji jest Forum Rozwoju Warszawy, które tak pisze o swoim projekcie:
„Projekt „Twoja Dawna Twarz” ma celu stworzenie stałej ekspozycji utraconego dziedzictwa kulturowego miasta w przestrzeni publicznej. Nasza propozycja zakłada ustawienie na ulicach miasta charakterystycznych postumentów. Na nich za pomocą fotografii, zostanie zaprezentowana Warszawa w przededniu wybuchu II wojny światowej oraz ta sama Warszawa, raptem kilka lat później – zburzona i zrujnowana. Te same miejsca, odmienne od siebie na przestrzeni kilku lat, widz będzie mógł poznać podchodząc do proponowanych przez nas postumentów. Trzecie, obecne oblicze, obserwator dostrzeże sam, unosząc głowę znad postumentu. Dopiero wówczas historyczne zdjęcia nabierają mocy oddziaływania – pozbawione kontekstu miejsca tracą na wartości.”

Zgadzamy się z tym w całej rozciągłości i w pełni popieramy akcję. O tym, czy projekt zostanie zrealizowany, zdecydują mieszkańcy Warszawy w głosowaniu w dniach 16-26 czerwca. Przyjęto, że jedna tablica nie będzie kosztować więcej niż 10 000 zł.

 

14241167991861-620x1430

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.