Jesteś na L4? ZUS może zadzwonić w każdej chwili!

Od dziś ZUS będzie mógł skuteczniej kontrolować zwolnienia lekarskie. Przypominamy, że zabronione jest branie zwolnienia i wykonywanie w tym czasie innych czynności poza dochodzeniem do zdrowia, nawet jeżeli rzeczywiście jesteśmy chorzy.

Fot. Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zyskał nowe uprawnienia. Będą one służyły do kontroli czy osoba na L4 rzeczywiście jest chora, czy wykonuje jeszcze inne czynności.

Kontrole ZUS są coraz bardziej efektywne. W ciągu ostatniego kwartału urzędnicy ukarali ponad 4 tysiące osób.

Teraz w życie wchodzą kolejne zmiany mające ułatwić kontrole. Od teraz inspektor nie będzie musiał wysyłać nam listu poleconego. Będzie mógł zadzwonić w dowolnym czasie, gdy leżymy w łóżku. Takie wezwanie na badanie będzie miało taką samą moc, jak list.

Mało tego, od stycznia wejdą w życie kolejne uprawnienia, które pozwolą kontrolerowi na zwrócenie się do operatora z pytaniem skąd korzystamy z telefonu lub do banku, z pytaniem gdzie płacimy kartą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c