Jeszcze pięć dni na rozliczenie PIT-u w Warszawie. Co grozi spóźnialskim?

Jeszcze pięć dni roboczych pozostało warszawiakom na rozliczenie PIT-u. Jeżeli tego nie zrobimy grozi nam grzywna od 160 zł do nawet 27 tysięcy zł.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy złożyć deklaracji w terminie, po skompletowaniu dokumentów należy zanieść je do urzędu i dołączyć do nich tzw. czynny żal, a więc wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Najczęściej to wystarczy, aby uniknąć kary. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy spóźniamy się z deklaracją już któryś raz z rzędu.

Jeżeli karę już nałożono pozostaje nam złożenie prośby do naczelnika Urzędu Skarbowego o odstąpienie od kary.

W ubiegłym roku Warszawa zyskała aż 21 036 nowych podatników, którzy zdecydowali się rozliczyć w stolicy podatek za 2014 r. (składanie PITów do końca kwietnia 2015 r.). Jest to rekordowa liczba. Jeszcze kilka lat temu, np. w 2009 r. kiedy nie było kampanii oraz działań zachęcających przyjezdnych do płacenia podatku PIT w Warszawie, przyrost nowych podatników wynosił niespełna tysiąc osób. Dzięki temu wzrostowi dochody do budżetu miasta w 2016 r. będą wyższe o 75,4 mln zł. Podatki to aż 1/3 dochodu Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c