Jeszcze w tym tygodniu drugi szpital tymczasowy. Lawina chorych na Covid-19

Szpital Narodowy powoli zaczyna się zapełniać. 200 łóżek jest już zajętych i rząd myśli o kolejnym szpitalu tymczasowym. Znana jest lokalizacja.

Fot. Shutterstock

Jak powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia, w całym kraju zajętych jest już 17 337 z 26 900 łóżek.

Ten wskaźnik zajętości jest na poziomie ok. 75 proc., kiedy w skali kraju to ok. 64 proc. – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia – Podejmowane są dość szybkie działania, żeby szczególnie na Mazowszu, w Warszawie i w woj. kujawsko-pomorskim zwiększyć bazę łóżkową dostępną dla pacjentów covidowych – zapewnił Wojciech Andrusiewicz.

Placówka ma powstać na Okęciu. Szpital został przygotowany już podczas drugiej fali i miał ruszyć na przełomie listopada i grudnia. Ostatecznie ze względu na wypłaszczenie krzywej zakażeń i ustąpienie drugiej fali, szpital pozostawiono w gotowości. Placówka ma służyć pomocą nie tylko mieszkańcom Warszawy, ale także całemu województwu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c