Jeżeli na cmentarz to tylko dziś! Potem gwałtowne załamanie pogody!

Fanpage Info Meteo WW Stolica opublikował pogodę na najbliższe dwa dni. Okazuje się, że jeżeli chcecie wybrać się na groby bliskich, najlepiej zrobić to 1 listopada. Następnego dnia pogoda się załamie.

Fot. Shutterstock

  • 1 listopada (Wszystkich Świętych)

W dniu, którym najliczniej wybieramy się na groby, aura nie powinna nam w niczym przeszkodzić. Cały czas będziemy pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia, napędzającego do nas, ciepłe zwrotnikowe powietrze. Dodatkową porcję ciepła mieszkańcom południowej Polski zapewni, wiatr halny. Na Mazowszu spodziewamy się przeważnie 16-17*C. Będzie bardzo słonecznie i pogodnie, niewykluczone że z bezchmurnym niebem miejscami.

  • 2 listopada (Zaduszki)

Niestety ale tego dnia spodziewane jest załamanie pogody. Od południowego-zachodu przemieszczać będzie się ciepły front atmosferyczny, przynoszący opady deszczu, większy wiatr a temperatura podczas opadów będzie niższa i wyniesie ok. 12-13*C. Nie można wykluczyć, pojawiania się także opadów konwekcyjnych a nawet lokalnie wyładowań. Po przejściu frontu, ponownie temperatura wzrośnie do 15-16*C.

Podsumowując, okres ten będzie najprawdopodobniej, bardzo ciepły jak na przełom października i listopada a na dodatek przeważająco słoneczny. Dopiero 2 listopada, pojawią się opady ale chłodno nie będzie. Śmiało grube kurtki, możemy na ten okres zostawić w szafie i cieszyć, się ostatnimi ciepłymi dniami, których w listopadzie, jeszcze trochę będzie. Bardzo możliwe, że potem czekać nas będzie kontynuacja babiego lata, miejmy taką nadzieję.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.