Jutro nosorożec Kuba ma urodziny. Święto obchodzi… co 4 lata! [GALERIA]

Jutro ZOO świętuje. Nosorożec Kuba obchodzi swoje trzecie urodziny. Jest wyjątkowy, bo przyszedł na świat w roku przestępnym. Urodziny obchodzi więc… raz na 4 lata!

12764902_1119663604740259_8148274400105309789_o

Fot. Warszawskie ZOO

„29 lutego nasz nosorożec indyjski obchodzi swoje dwunaste, a w rzeczywistości dopiero trzecie urodziny. Kubuś jest wyjątkowy, gdyż przyszedł na świat w 2004 roku (przestępnym), zatem swoje święto obchodzi raz na 4 lata. Kuba urodził się w Berlinie, a do Warszawy przyjechał jako dwuletni młodzieniec.” – napisało Warszawskie ZOO – „Nosorożec indyjski jest gatunkiem niezwykle rzadkim i – jak wszystkie nosorożce – zagrożonym wyginięciem. Liczebność populacji żyjącej na wolności szacuje się na około 2,5 tys. osobników, z czego ogromna większość żyje na terenie strzeżonych rezerwatów. Mimo to nosorożce padają ofiarami kłusowników mających na celu pozyskanie rogu tych zwierząt. Wbrew powszechnie panującej opinii róg nosorożców nie ma żadnych uzdrawiających ani magicznych właściwości, niemniej jednak jest głównym powodem zabijania tych niezwykłych zwierząt.

Fot. Warszawskie ZOO

Warszawskie ZOO walczy o przetrwanie tego gatunku. Możemy pochwalić się nie byle jakimi sukcesami, bowiem już dwukrotnie udało nam się doprowadzić do odchowu potomstwa. Pierwszy z nich – Byś urodził się w 2012 i jako półtoraroczny, samodzielny młodzieniec wyjechał do ogrodu zoologicznego we Francji, drugiego natomiast, Bysia II, można jeszcze oglądać na wybiegu w towarzystwie mamy. Spośród innych polskich ogrodów zoologicznych nosorożce indyjskie ma jedynie Wrocławskie ZOO.

Impreza urodzinowa Kuby nie będzie zbyt huczna, ale na pewno ważna i godna uwagi. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 29 lutego na godzinę 13.00. Jubilatowi wręczymy tort ze smakowitych owoców i warzyw, które są jego ulubionymi przysmakami. Tort zostanie podany bezpośrednio na wybieg pełnego wigoru dwunastolatka.
A oto kilka zdjęć Kuby, zobaczcie jak się zmieniał prze te lata i co się w jego życiu wydarzyło.”

Fot. Warszawskie ZOO


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.