Już dziś w Warszawie bicie rekordu Guinnessa na największej planszy Monopoly!

W niedzielę, 6 września, na uczestników festiwalu „Warszawa jest trendy” czeka wyjątkowa atrakcja. Przed Pałacem Kultury i Nauki zostanie rozłożona rekordowo duża, przedstawiająca dawną Warszawę, plansza do gry Monopoly „Warszawa. 20-lecie międzywojenne”. Na powierzchni 400 m² będzie można zmierzyć się w jednej z czterech, 30-minutowych rozgrywek Monopoly.

Fot. R. Motyl. UM Warszawa

Fot. R. Motyl. UM Warszawa

 

– Jest nam niezwykle miło, że możemy stanowić część tak ciekawego wydarzenia, jakim jest festiwal „Warszawa jest trendy”. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje zapewnią wszystkim wyjątkową zabawę! – mówi Joanna Leitner, dyrektor marketingu CEE Hasbro.

Gra będzie próbą pobicia Światowego Rekordu Guinnessa™ na największą planszę do gry! Szanse na znalezienie się w Księdze Rekordów Guinnessa są ogromne, gdyż poprzedni oficjalny wynik to jedynie 225 m². Próba rozpocznie się o godzinie 16.00. Zwycięskie drużyny każdej z gier wezmą dodatkowo udział w grze finałowej, w której do zdobycia będą karty prezentowe Empik o łącznej wartości 600 zł.

Organizatorem wydarzenia jest firma Hasbro, producent gry Monopoly. W ten sposób firma pragnie nie tylko świętować 80. urodziny znanej na całym świecie planszówki, lecz także podziękować Polakom za pomoc w osiągnięciu sukcesu, jakim jest obecność Warszawy na planszy globalnej edycji gry – „Monopoly Here&Now Edycja 2015”.

Gra Monopoly Here&Now Edycja 2015 będzie dostępna w 113 krajach na całym świecie.

Dwie gry, w których Warszawa jest bohaterką to nie tylko dobra zabawa, ale także oryginalna promocja naszego miasta. Dzięki jednej z nich Warszawę poznają gracze na całym świecie, druga wpisuje się w niezwykle popularny trend popularyzacji Warszawy przedwojennej – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

To ogromny sukces dla Warszawy! Dzięki ponad 100 tysiącom głosów oddanych na stolicę, nasze miasto zajęło 6. pozycję w gronie 22 miast na planszy. Zagwarantowało nam to miejsce na żółtym polu, co oznacza, że Warszawa jest jedną z najdroższych nieruchomości w grze – dodaje Joanna Leitner.

Zagraj i poznaj Warszawę przedwojenną

Monopoly w wersji retro zostało stworzone wspólnie z m.st. Warszawą. Gra jest próbą wskrzeszenia urody Warszawy lat 20.i 30. XX w., jest opowieścią o mieście pełnym kontrastów, z niezwykłą żywotnością wykorzystującym krótki czas 20 lat pomiędzy wojnami.

Na planszy znajduje się blisko 30 obiektów przedstawiających wybrane warszawskie biurowce, gmachy użyteczności publicznej, szkoły wyższe i instytucje naukowe oraz modernizowany w latach 30. XX wieku transport. Środek planszy wypełnia mapa Warszawy z 1933 roku.

Grając w Monopoly „Warszawa. 20-lecie międzywojenne” będzie można poznać najsłynniejsze budynki, jakie powstały właśnie wtedy w naszym  mieście. Na planszy znalazły m.in. się Prudential, Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Sądy na Lesznie czy Dworzec Główny, charakterystyczne  pomniki – Syrenki Warszawskiej i Lotnika czy popularne instytucje  jak – Miejski Ogród Zoologiczny czy kabaret Qui Pro Quo.

Gra ta, dzięki wykorzystaniu oryginalnych fotografii z tamtych czasów autorstwa mi.in Czesława Olszewskiego czy Henryka Poddębskiego, stanowi swoisty album przedwojennej Warszawy. Tworząc ją, chcieliśmy podziękować warszawiakom za uczestnictwo w międzynarodowym głosowaniu, w wyniku którego stolica znalazła się na globalnej planszy Monopoly Here&Now obok takich metropolii jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong – mówi Bartłomiej Sikorski, koordynator projektu.

Bicie rekordu 6 września odbędzie się według rygorystycznych zasad. Spośród uczestników imprezy wyłonionych zostanie dwóch oficjalnych świadków tego wydarzenia. Zgodnie z wymogami Guinnessa, pomiar planszy musi być przeprowadzony przez profesjonalnego geodetę w towarzystwie dwóch niezależnych świadków. Dwie osoby mają zatem szansę wziąć bezpośredni i czynny udział w tym niezwykle ważnym momencie, jakim jest próba ustanowienia nowego Światowego Rekordu Guinnessa™.

Zabawie towarzyszyć będzie również szereg atrakcji – ścianka fotograficzna z ogromnym pionkiem do gry, możliwość spotkania Pana Monopoly i zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia, a także kącik dla dzieci czy liczne konkursy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.