Już dzisiaj o 22:00 otworzą Nowolazurową i… zamkną inne ulice

Od piątkowego wieczoru, 19 lutego, otwarte zostanie połączenie ul. Lazurowej i Połczyńskiej. To kolejny odcinek „Nowolazurowej” – ulicą można dojechać aż do Alej Jerozolimskich.

Fot. Informacje o inwestycjach i remontach ulic Warszawy / Facebook

Fot. Informacje o inwestycjach i remontach ulic Warszawy / Facebook

W piątek 19 lutego ok. godz. 22.00 otwarta zostanie ulica pomiędzy ul. Lazurową a Połczyńską. Jednocześnie odcięte zostanie połączenie ul. Szeligowskiej z ul. Nowolazurową od strony Połczyńskiej i ulica na tym fragmencie stanie się ślepa. Po otwarciu ulicy będą prowadzone ostatnie prace związane z układaniem nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, montażem wypełnień ekranów oraz prace porządkowe. Nowy odcinek ulicy nazywanej roboczo „Nowolazurową” ma długość ok. 400 m. Ulica ma dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Nową ulicą pojadą autobusy linii E-5, 105, 112, 197, 713, 743, N42, N45 i N52.

Ten odcinek nowej ulicy łączy się z oddanym do ruchu w 2015 r. 950 m odcinkiem pomiędzy ul. Połczyńską a ks. J. Chrościckiego i otwartą w 2013 r. al. 4 Czerwca 1989 r. o długości ok. 2600 m od Alej Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego. Nowa trasa znakomicie poprawi komunikację w tym rejonie miasta – umożliwi sprawny dojazd do Alej Jerozolimskich i dróg ekspresowych na południu miasta, jest także alternatywą dla ul. Dźwigowej.

W sobotę i niedzielę (20-21 lutego) wyłączony z ruchu będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy Rondzie I. Daszyńskiego. Jadący od strony ul. M. Kasprzaka lub ul. Towarową nie będą mogli pojechać ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Objazd zostanie poprowadzony ul. Grzybowską. Następnie, od 22 do 28 lutego przejazd ul. Prostą z Ronda I. Daszyńskiego będzie zwężony do jednego pasa ruchu. Utrudnienia związane są z budową sieci gazowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.