Już niedługo będziemy latać z Lotniska w Radomiu? Podpisany będzie list intencyjny w tej sprawie

Wszystko wskazuje na to, ze niedługo tanie linie lotnicze oraz czarterowe zostaną przeniesione do… lotniska w Radomiu. W przyszłym tygodniu podpisany ma zostać list intencyjny w tej sprawie.

By wSensie.tv – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47059023

Prezes PPL Porty Lotnicze, Mariusz Szpilkowski powiedział, że rozmowy na ten temat toczą się od dłuższego czasu.

Obecny na konferencji, która odbyła się w sobotę w Radomiu, wicemarszałek Sejmu, Adam Bielan powiedział, że ma to być port wspierający Lotnisko Chopina, ale nie tylko:

„Mówimy o lotnisku zacznie większym, niż to, co mamy obecnie w Radomiu (…). Będzie to bardzo duży port lotniczy, obsługujący nie tylko region radomski, aglomerację warszawską, ale również centralną Polskę, województwo świętokrzyskie, dużą część woj. lubelskiego i łódzkiego” – mówił Adam Bielan.

Wicemarszałek dodał również, że w założeniu, rolę tę miało przejąć lotnisko w Modlinie, ale ze względu na długoterminową umowę z Ryanairem nie jest w stanie tego zrobić.

„Potrzeba innego lotniska na Mazowszu obsługującego przewoźników niskokosztowych (…). Biorąc pod uwagę mapę obecnych lotnisk, pasów startowych, które są na Mazowszu – Radom jest samonasuwającą się lokalizacją” – podsumował Adam Bielan.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.