Już niedługo ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku w dwóch dzielnicach

6 stycznia 2016 roku mieszkańcy stolicy i turyści, już po raz ósmy, będą obchodzić Święto Objawienia Pańskiego na ulicach Warszawy, idąc wspólnie w Orszaku Trzech Króli. W tym roku kolorowy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy w dwóch miejscach: w centrum miasta – od Placu Zamkowego do Placu Piłsudskiego, a także – na warszawskim Targówku.

Orszak Trzech Króli w 2015 roku. Fot. Warszawa w Pigułce

Orszak Trzech Króli w 2015 roku. Fot. Warszawa w Pigułce

Centralny Orszak Trzech Króli, zrzeszający organizatorów i uczestników z całej Warszawy oraz okolic, wyruszy tradycyjnie po godzinie 12, z Placu Zamkowego, po modlitwie „Anioł Pański” pod przewodnictwem metropolity warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza.

Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla wszystkich. W trakcie poszukiwania Jezusa, Trzej Królowie, Kacper VIII, Melchior VIII oraz Baltazar VIII wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek, rycerzy i wojowników, oraz wszystkimi przybyłymi na Orszak, miną 7 scen przedstawiających wydarzenia opisane w Ewangelii: „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Diabelskie Igraszki”, „Walka dobrych aniołów ze złymi diabłami”, „Brama do Nieba” i „Stajenka”. Pierwsza scena „Edykt Cezara Augusta” przejdzie całą trasą Orszaku. Jako pierwsza w drogę do Betlejem uda się brzemienna Maryja pod opieką Józefa, będą im towarzyszyli najmłodsi organizatorzy Orszaku Trzech Króli. Rodzeństwo, starszych orszakowych aktorów, które jeszcze nie dorosło chociaż do roli aniołka czy pastuszka, uda się do Stajenki prowadzone przez Mamę lub Tatę w Orszaku Rodzinnym. Wszystkie sceny zlokalizowane na trasie Orszaku będzie można oglądać już od godziny 11.15.

Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami dzielnicy Targówek, na terenie diecezji Warszawsko Praskiej, rozpocznie się o godzinie 13.00. Poprzedzi go Uroczysta Msza Św. z udziałem ks. abp Henryka Hosera SAC w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, ul. Wysockiego 8.

Od godziny 13.00 przed Domem Kultury „Świt” odbędą się występy szkolnych grup artystycznych i animacje dla dzieci zgromadzonych w orszaku. Około godz. 13.15 przy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbędzie się pierwsza scena Orszaku „Edykt Cezara Augusta”. Scena animowana przez DK Świt. Orszak wyruszy o godz. 13.30 po modlitwie Anioł Pański spod Domu Kultury „Świt” i Kościoła MB Różańcowej w drogę do „Betlejem”. Celem wędrówki jest Park Bródnowski, w którym zostanie oddany pokłon Dziecięciu i odczytana Ewangelia. Na zakończenie Orszaku Trzech Króli, około godz. 15.00, planowany jest koncert „Rockolędy” w wykonaniu zespołu Ę-dur.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.