To już pewne! Tylko cztery fotoradary w Warszawie. Straż Miejska musi zlikwidować pozostałe

Zgodnie z projektem ustawy, z dniem 1 stycznia Straż Miejska straci uprawnienia do karania kierowców, którzy zostali sfotografowani przez fotoradar. W związku z tym większość tych urządzeń zniknie ze stołecznych ulic. Pozostaną tylko cztery, które postawił Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Fot. Cezary Piwowarski / Wikipedia

Fot. Cezary Piwowarski / Wikipedia

Radary zostaną już tylko przy Pułkowej, Pileckiego, Rosochatej i Al. Stanów Zjednoczonych. GITD może z nich korzystać nadal na mocy nowej ustawy. Prawo te ma tez policja, która już w tej chwili stosuje mobilne fotoradary w samochodach wyposażonych w kamery.

Brak fotoradarów to jednak problem nie tylko dla lokalnego budżetu, ale także dla bezpieczeństwa. W wielu miejscach fotoradary skłaniały kierowców do zdjęcia nogi z gazu powodując mniejszą liczbę wypadków. Czy radary na pewno znikną czy straż miejska przekaże je komu innemu?

„Z dniem 1 stycznia 2016 r. straże miejskiej i gminne tracą uprawnienie do prowadzenia kontroli w ruchu drogowym z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących” – pisze odpowiadając na nasze zapytanie Monika Niżniak, rzecznik Straży Miejskiej w Warszawie – „W związku z tym urządzenia będące w dyspozycji straży nie mogą znajdować się na drogach i zostaną zdemontowane.” – dodaje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.