Już w lutym w Warszawie spotkanie nt. Bliskiego Wschodu organizowane przez Polskę i USA

Prezydent Andrzej Duda spotka się z uczestnikami międzynarodowej konferencji dot. Bliskiego Wschodu, którą w połowie lutego w Warszawie zorganizują wspólnie Polska i USA; odbędzie też szereg spotkań dwustronnych – poinformował szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski.

Fot. KSP

Polska i Stany Zjednoczone będą współgospodarzami spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski podkreślił, że „spotkanie to było przygotowywane od dłuższego czasu i będzie kolejnym elementem wskazującym na zaangażowanie Polski w dyplomację wielostronną, służącą polityce globalnego bezpieczeństwa”.

„Prezydent Andrzej Duda spotka się z uczestnikami szczytu oraz odbędzie serię spotkań dwustronnych” – poinformował prezydencki minister. Krzysztof Szczerski podkreślił, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w drugim roku członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Polska objęła niestałe, dwuletnie członkostwo w RB ONZ w styczniu 2018 i będzie je sprawować do końca obecnego roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c