Kaczyński obiecuje nowe rzeczy: „100 tys. bez podatku”

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS przedstawił nowy program dla rolników. Jak mówi szef PiS, rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty bezpośrednio, do 100 tys. zł rocznie bez podatku.

Fot. Shutterstock

Jarosław Kaczyński powiedział, że polskiej wsi potrzebny jest Polski Ład, by zmniejszyć różnice pomiędzy miastem, a wsią.

Szef Prawa i Sprawiedliwości mówił też o ogromnych różnicach pomiędzy produktami sprzedawanymi konsumentom, a tym, co dostają rolnicy od sklepów. Dlatego, jak wyjaśniał, rząd chce podjąć przedsięwzięcie, by uruchomić rolny handel detaliczny.

To nie jest przedsięwzięcie jedno, to jest wiele przedsięwzięć, które mają doprowadzić do tego, że rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio, do 100 tys. zł rocznie bez podatku – powiedział prezes PiS. Dodał, że gminy będą miały obowiązek wydzielić bezpłatne miejsce na handel produktami rolnymi. Obiecał też, że dopłaty z UE mają być wyrównane w stosunku do przeciętnej z UE. Dodał, że ci, którzy będą chcieli dokonać restrukturyzacji dostaną „znaczące dopłaty”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c